Adrian Nowacki to 7-letni chłopiec, który powinien mieć beztroskie, pełne przygód i radości dzieciństwo. Niestety nie ma on takiego szczęścia, jak większość zdrowych dzieci w Polsce i na świecie.

Adrian choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jego jedyną nadzieją na życie jest terapia CAR-T, której nie refunduje NFZ, a która kosztuje przeszło 1,3 miliona zł.

Charytatywny piknik w hali sportowo-widowiskowej w Świebodzicach

W lipcu odbył się piknik charytatywny ze zbiórką dla Adrianka. Miał on miejsce w hali sportowo-widowiskowej w Świebodzicach.

Ponadto w trakcie wydarzenia zorganizowano także Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, w którym udział mogła wziąć każda chętna osoba czująca się na siłach.

Wśród organizatorów pikniku znalazł się Klub Sportowy Ameoli, Miejski Dom Kultury w Świebodzicach, OSIR Świebodzice sp.z.o.o. a także Stowarzyszenie Bona Fide.

Status zbiórki pieniężnej

W trakcie charytatywnego pikniku udało się wspólnie uzbierać około 13 tysięcy złotych, natomiast w sumie na koncie chłopca znajduje się w tej chwili ok. 390 tysięcy złotych.

Wszystkie osoby chcące wspomóc finansowo Adriana zapraszamy do wpłaty pod linkiem https://www.siepomaga.pl/adrian?fbclid=IwAR3lyyklI7Kay9v0TWfVztZhUlRfGE6pbZrx8hd8zVgAUnY0Umqj5mzvVvI