Gmina Świebodzice po raz kolejny została nagrodzona Złotym Godłem Quality International 2022. To bardzo ważne wyróżnienie w skali międzynarodowej. 

To już trzeci raz, kiedy kapituła konkursowa Quality International postanowiła przyznać nagrodę Świebodzicom. Medal QI 2022 przyznany został w kategorii QI Services za Mistrzowskie Świebodzice – program promocji aktywności sportowej mieszkańców gminy oraz realizacja inwestycji rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Quality International jest największym, ponadbranżowym konkursem promującym jakość, który skupia przedsiębiorców, instytucje oraz samorządy z całego kraju i zza granicy. Celem projektu jest nagrodzenie tych podmiotów, które przykładają dużą wagę do utrzymywania wysokich standardów w zakresie jakości. Od wielu lat patronat nad Programem sprawują: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Katedra Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Kapituła złożona z niezależnych ekspertów gwarantuje bezstronność oceny.

Tegoroczna XVI edycja Programu Najwyższa Jakość QI będzie elementem Europejskiego Forum Biznesu, które odbędzie się w Katowicach 22 listopada 2022 roku. Podczas wydarzenia laureaci odbiorą przyznane im Godła QI, medale oraz statuetki, a także wezmą udział w debatach, panelach i wystąpieniach.