Klub Sportowy GVT, organizator coraz popularniejszego w Świebodzicach Pikniku Rowerowego, tym razem zaprasza na Bieg na 1 Milę. W zawodach będą mogli wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci.

Zbigniew Gucwa, pomysłodawca wydarzenia i zarazem trener oraz dyrektor sportowy KS GVT informuje, że świebodzicki Bieg na 1 Milę, podobnie jak wcześniejszy Piknik Kolarski, ma być dla mieszkańców zachętą do wspólnego i aktywnego spędzania czasu wolnego. To również świetna inicjatywa w celu popularyzacji sportu. 

Bieg na 1 Milę odbędzie się 11 września w świebodzickim Parku Sportowym przy ulicy Księcia Bolka. Warto zaznaczyć, że bieg będzie wyścigiem. Potrzebny będzie nie tylko zapał i upór, ale również chęć do nauczenia się zdrowej rywalizacji. 

Dwie kategorie i atrakcyjne nagrody

Zawodnicy po 13. roku życia będą rywalizować na dystansie 1609 metrów, czyli właśnie 1 mili. Na dzieci czekają o wiele krótsze trasy. Zachęta może się okazać fakt, że dla wszystkich uczestników, i tych dużych, i tych małych, przewidziano wodę, pamiątkowe medale i posiłek regeneracyjny.

Dla najlepszych, a konkretnie dla najszybszych zawodników przewidziano nagrody. Zwycięzcy w kategoriach open kobiet i mężczyzn uhonorowani zostaną atrakcyjnymi nagrodami. Podium przewidziano tylko dla trzech najszybszych zawodniczek i zawodników w kategorii młodzieży i dorosłych. Dzieci klasyfikowane będą w zależności od grupy wiekowej.

Zawodniczki i zawodników po trzynastym roku życia obowiązują zgłoszenia online, których dokonać można tylko do poniedziałku 5 września pod tym linkiem: https://zapisy.inessport.pl/index.php?idm=5&idp=0&act=zgloszenie-zawodnika&event=844. Dzieci zapisywane będą w dniu wydarzenia w Biurze Zawodów, które znajduje się w Parku Sportowym. Biuro będzie czynne w niedzielę, 11 września, od godz. 9.00 do 11.30.

Opłata startowa dla każdego zawodnika po 13. roku życia wynosi 20 zł. Dzieci biegną za darmo. Powyższa kwota jest symboliczna i przeznaczona zostanie pro sportową działalność KS GVT oraz funkcjonującej przy klubie dziecięcej i młodzieżowej GVT Pho3nix Akademia.