W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Klub Sportowy GVT zaprasza dzieci i młodzież na trzecią już edycję Świebodzickiego Pikniku Kolarskiego.

Piknik odbędzie się we wtorek, 20 września, o godz. 10.00 na Rynku w Świebodzicach. To już trzecia edycja tego wydarzenia. O poprzedniej edycji pisaliśmy tutaj.

Klub GVT stara się na bieżąco organizować dla świebodzickich dzieci i młodzieży różne eventy i zajęcia sportowe. Tym razem pretekstem do spotkania z młodymi jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Rower w wielu sytuacjach stanowi bowiem świetną alternatywę dla auta czy nawet komunikacji miejskiej.

Jak mówi Zbigniew Gucwa, trener i dyrektor sportowy GVT, jeżdżenie rowerem do szkoły czy pracy pozwala zacząć dzień od aktywności fizycznej. Taki poranny trening wystarczająco dotlenia całe ciało, w tym mózg, który o wiele lepiej i sprawniej funkcjonuje przez resztę dnia. Ważne, żeby dzieci nabrały nawyku poruszania się rowerem i traktowały go nie tylko jako sposób na rekreację i spędzanie czasu wolnego, ale również środek transportu. To szczególnie ważne w dobie kryzysu klimatycznego.  

Przeszkodzić i zepsuć zabawę może jedynie deszcz, ale Klub przygotował plan awaryjny. Wydarzenie zostanie przesunięte na inny termin lub odbędzie się pod zadaszeniem. 

Program III Świebodzkiego Pikniku Kolarskiego

  • 10:00 – zbiórka
  • 10:00-10:15 –  rozgrzewka
  • 10:15-10:30 – przejazd rowerami wokół Rynku
  • 10:30-11:30 – zajęcia rowerowe z podziałem na grupy wiekowe
  • 11:30-12:00 – prezentacja rowerów BMC, ciekawostki o triathlonie i kolarstwie
    – Paulina Kotfica, Zbigniew Gucwa
  • 12:00 – zakończenie III Świebodzickiego Pikniku Kolarskiego