Świebodzice zawitały do stolicy Dolnego Śląska, aby promować miasto na Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego. Był to wyśmienity i udany weekend.

W miniony weekend, 4-6 marca na Stadionie Arena Tarczyński Wrocław odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego. Są one jednymi z największych Targów o tematyce turystycznej.

Wśród wielu wystawców, którzy promowali walory miast i gmin była także Gmina Świebodzice. Poneważ Świebodzice należą do Lokalnej Organizacji Turystycznej Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, miasto prowadziło rozmowy z turystami wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz ze Świdnickiej Informacji Turystycznej.

5 marca Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej obsługiwał stoisko w bluzach #Świebodzice, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród wielu turystów, którzy pytali czy mogą kupić ubrania. Oprócz tego Świebodzice zapewniały wiele gadżetów, ulotek oraz mapy turystyczne, które rozchodziły się w mgnieniu oka. Wśród nich były także materiały promujące OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Panie ze stoiska zachęcały do aktywnego wypoczynku w Świebodzicach, który zapewnia właśnie OSIR. Kilku z wystawców było zainteresowanych przyjazdem zorganizowanych grup i skorzystania z infrastruktury sportowej OSiR. Na stoisku nie zabrakło także lokalnych słodyczy z firmy ZPC Śnieżka S.A.

Duże zainteresowanie turystów

Świebodzice były promowane tak, aby zachęcić jak największa ilość osób do odwiedzenia tego miasta.  Zwracano uwagę na miejsca warte zobaczenia, atrakcje, udział w ciekawych wydarzeniach i imprezach miejskich, m.in. takich jak: Zlot Motocykli, Zlot Pojazdów Zabytkowych, Piknik Lotniczy, który jak potwierdziło wielu odwiedzających jest bardzo rozpoznawalną imprezą w regionie oraz Polsce. Turyści, a w szczególności rodziny, mówili, że bardzo chętnie odwiedzą Gminne Lotnisko podczas jubileuszowej 10. edycji Pikniku Lotniczego. 

Targi we Wrocławiu były okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk z Gminami i Miastami. Nie zabrakło Festiwalu Podróżników z gośćmi specjalnymi, Festiwalu Kulinarnego z pokazami na żywo, strefy produktów regionalnych oraz atrakcji dla najmłodszych.