W weekend 18 i 19 września 2021 roku, w Poznaniu odbyły się mistrzostwa Polski w triathlonie. Zawodnicy ze Świebodzic zdobyli cztery medale. Gratulacje!

GVT BMC 3Soft Świebodzice bardzo długo i prężnie przygotowywało się do zawodów. Jak informuje trener i założyciel zespołu Zbigniew Gucwa, treningi nie były łatwe i były przeprowadzane w niepewnej atmosferze. Z powodu pandemii COVID-19, zawody były dwukrotnie przekładane. Na szczęście cały event odbył się z rozmachem i wielkimi emocjami, a świebodziczanie wrócili z medalami.

Kategoria PRO

Triathlon polega na trzech konkurencjach – bieg, jazda na rowerze i pływanie. Wszystkie odbywają się jedna po drugiej i bierze w nich udział ten sam zawodnik.

W kategorii PRO srebrny medal wywalczył Kacper Stępniak, a brąz Paulina Kotfica.

Kacper oprócz treningów pracuje na pełen etat, kończy studia zaoczne i w tym roku będzie bronił pracy magisterskiej. Pan Gucwa pokłada w nim wielkie nadzieje i widzi drzemiący potencjał. Jak informuje Stępniak, cieszy się z drugiego miejsca, jednak zmotywowany jest do dalszej walki i uzyskania pierwszego miejsca. Niestety podczas ostatnich pięciu kilometrów biegu stracił zupełnie siły i wyprzedził go Tomasz Brembor. Niemniej Kacprowi należą się duże gratulacje.

Natomiast Paulina jest mamą, która już 9 miesięcy po porodzie młodszego dziecka postanowiła wystartować w zawodach. Na mecie czekał jej starszy syn Franek z bukietem kwiatów. Jest bardzo dumny z mamy, która pragnie wystartować jeszcze w świdnickim duathlonie, a 9 października w górskim Maratonie Bieszczadzkim. Życzymy powodzenia!

Kategorie amatorskie

Laureatami w kategoriach amatorskich byli Aleksandra Grochowska (w kategorii K25) oraz Marcin Tomczak (M35). Jak mówi Ola, triathlon jest nadal dla niej nowością, ale na każdych zawodach czegoś się uczy. To zwycięstwo jest dla niej czymś ważnym i zachęca do dalszych treningów.

Tuż za podium w kategorii M40 uplasował się Neal Bailey, Krystian Domino w M45, Tomasz Hepner w M35, a Piotr Wiśniewski w M45.

W innych kategoriach startowała również młodzież z sekcji wyczynowej Akademii GVT, która biegła na dystansie ⅛. Piątkowe zawody Pho3nix Kids zdominowali właśnie młodzi sportowcy ze Świebodzic, Spośród ponad 20. dzieci, które uczestniczą w zajęciach Akademii, aż ośmioro stanęło na podium.

Warto wspomnieć o innych zawodnikach GVT BORNGA BMC 3SOFT Świebodzice, którzy walczyli w randze JBL Super League Triathlon Poznań na dystansie 1/8 triathlonu. Michał Matusewicz wygrał w swojej kategorii, Łukasz Malaczewski i Jakub Młyńczak zajęli 2. miejsca, Eryk Marcinkowski był 4., Aleksander Zubek 6., a Przemysław Marcinkowski 17.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!