Otwarto kolejną wystawę artystyczną, na której pokazywane są prace mieszkańców. Ten wernisaż był jednak wyjątkowy. Obchodzono jubileusz powstania Sekcji Plastycznej w MDK. 

W 2011 roku, Pan Zbigniew Nowak postanowił założyć kółko plastyczne w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. Sekcja trwa do dziś i 16 września obchodziła swoją okrągłą rocznicę.

Z tej okazji zorganizowano wystawę “Oddani Pasji”, która podsumowuje działania grupy przez ostatnie 10 lat. Wernisaż odbył się 16 września o godzinie 17.00. Gośćmi wydarzenia byli: Sekretarz Miasta Sabina Cebula, P.O. Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej Beata Wiciak, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Izabela Gaweł, Radni Rady Miejskiej: Ewa Dziwosz, Zofia Marek, Jan Klepiec oraz Mieszkańcy Świebodzic.

Można było podziwiać niesamowite prace, które zadziwiają różnorodnością podjętych tematów oraz wysoką jakością wykonania. W zajęciach biorą udział głównie osoby starsze, które nie straciły poczucia humoru, hartu ducha i nadal pragną czynnie spędzać czas. Pani Sabina Cebula oraz Dyrektor MDK Katarzyna Woźniak, pogratulowały serdecznie artystom i życzyły dalszej, owocnej pracy w miłej atmosferze. Pani Woźniak opowiedziała również jak rozwijały się talenty uczestników. Wszyscy członkowie Sekcji otrzymali dyplomy i piękne kwiaty.

Jeszcze raz gratulacje i chęci do dalszego rozwijania plastycznych pasji. Sztuka uwrażliwia, uczy i daje dużo zabawy bez względu na wiek czy przekonania. Warto coś tworzyć, aby cieszyć się życiem na co dzień.