Wielkie gratulacje należą się Michałowi Drabowi, młodemu tancerzowi ze Świebodzic, który podczas zawodów w Rumi, zdobył tytuł Mistrza Polski.

W dniach 30 i 31 października odbyły się Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w Klasach B i A w Stylach Tanecznych i X Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Rumi. W wydarzeniu brało udział niemal 700 par z całego kraju.

Na Mistrzostwach Polski pary walczą o wyższą klasę, natomiast na Turnieju zbierają punkty i miejsce na podium, aby uzbierać ich ilość do wyższej klasy. 

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza z nich dotyczy juniorów (14-15 lat), natomiast druga dorosłych (powyżej 15 lat). Pierwszego dnia pary zmierzyły się w stylach latynoamerykańskich, czyli samba, cha-cha, rumba, pasodoble i jive. Drugiego dnia – w stylach standardowych, czyli walc, tango, walc wiedeński, quickstep oraz fokstrot.

Niesamowite zwycięstwo

W Mistrzostwach brał udział Świebodziczanin – Michał Drab, który zatańczył z partnerką Martiną Nelą Nemcovą. Oboje zdobyli Mistrzostwo Polski w klasie B w stylu standardowym. Michał jest uczniem świebodzickiego liceum. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął już w przedszkolu.Pierwszą szkołą, w której zdobywał taneczne umiejętności, była Szkoła Tańca Havana w Wałbrzychu gdzie trenował pod okiem Pani Martyny Wiśniewskiej. Następne uczył się w  Szkole Tańca Cordex pod okiem Piotra Szewczyka. Teraz w wolnym czasie, wraz z Martiną, trenują w Studio Tańca PM Lubin pod okiem Weroniki Mierzwy i Kamila Bochenka.

Michałowi oraz Martinie należą się ogromne gratulacje i życzenia powodzenia w dalszych sukcesach. Miejmy nadzieję, że ich kariera jeszcze bardziej się rozwinie.

Organizatorem Mistrzostw byli: Pomorski Związek Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego, Miasto Rumia, MOSiR Rumia oraz TKS Creative Dance.