Świebodzice patrzą na miłość szeroko. To nie tylko święto zakochanych, ale również możliwość okazania uczucia do naszej planety.

Od 11 lutego przed Ratuszem Miejskim widnieje prezent dla zakochanych par. Z okazji Walentynek specjalnie ustawiono udekorowaną ramkę dla zakochanych. Każdy kto ma ochotę może wykonać pamiątkowe zdjęcie. Ramka będzie stała przy Ratuszu do dnia 18 lutego. Miasto pragnie w ten sposób wyrazić najlepsze życzenia –  dużo miłości, życzliwości i pięknych Walentynek. 

Miłość z innej strony

Świebodzice rozszerzają pojęcie miłości i dziś, 14 lutego w Walentynki, pragnie pomóc także naszej planecie. Mieszkańcy Świebodzic są serdecznie zaproszeni do udziału w ogólnopolskiej akcji EkoWalentynki, która po raz drugi odbędzie się w mieście.

Przy wejściu do Ratusza od godz. 13:30 do 15:30 stanie specjalny logowany symbolami akcji pojemnik na zużyte baterie. Pojemniki będą ustawione również na obiektach OSiR Świebodzice Spółka z o.o.: Wodnym Centrum Rekreacji, hali sportowo-widowiskowej, kręgielni. Na mieszkańców, którzy zdecydują się tego dnia oddać wyczerpane akumulatory, czekać będzie upominek w postaci torby bawełnianej i słodkości od partnera firmy ZPC Śnieżka S.A.

Warto przypomnieć, że baterii nie można wyrzucać do zwykłych koszy na śmieci. W ich skład wchodzą szkodliwe dla środowiska naturalnego, takie jak związki rtęci, kadmu i ołowiu, które zaliczane są do tzw. metali śmierci. Są one powodem groźnych chorób u człowieka, w tym chorób nowotworowych. Właściwe składowanie i utylizowanie baterii jest więc bardzo ważne dla nas wszystkich.

W tym roku koordynatorem EkoWalentynek w regionie zostało Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, a Świebodzice w ramach bardzo dobrej współpracy ze Stowarzyszeniem całym sercem przyłączyły się do akcji. W akcję zaangażowało się Miasto Świebodzice wraz z OSiR Świebodzice Spółka z o.o. i ZGK Świebodzice Spółka z o.o.

Walentynki to doskonała okazja, aby podarować miłość Ziemi, zatroszczyć się o jej czystość i przyszłe pokolenia. To przepiękna inicjatywa.