Już jutro rusza rekrutacja do szkoły średniej w Świebodzicach. Jak co roku, placówka przygotowała ciekawą ofertę kierowaną do zainteresowanych kandydatów. Warto się z nią zapoznać i zdecydować, czy to odpowiednia szkoła do rozwijania swoich zainteresowań.

W najbliższy poniedziałek, 16 maja w całej Polsce rusza rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych. Zespół Szkół w Świebodzicach wychodzi do uczniów z pomocną ręką. W tym roku rekrutacja do szkoły odbędzie się w systemie elektronicznym VULCAN, co znacząco ułatwi wszystkim kandydatom składanie podań.

W Zespole Szkół w Świebodzicach ma się wybór pomiędzy Szkołę Branżową I Stopnia oraz Technikum. Ta pierwsza to idealna propozycja dla absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą zdobyć zawód związany z tradycyjnymi metodami zarabiania pieniędzy.. Szkoła szuka uczniów, którzy chcą rozwijać się w kierunku zawodów takich jak: piekarz, sprzedawca, kucharz, kelner, fryzjer, ślusarz, operator CNC czy mechanik samochodowy.

Technikum natomiast skierowane jest do osób, które lepiej radzą sobie w świecie cyfrowym. Miłośnicy komputerów i wszelkich urządzeń elektronicznych mogą wybrać między technikiem informatykiem a technikiem grafiki i poligrafii cyfrowej. Absolwenci tych kierunków zdobędą rzetelną wiedzę na temat wirtualnego świata oraz odbędą praktyki w profesjonalnych studiach poligraficznych. Te umiejętności niezwykle przydadzą się w dzisiejszych, zelektronizowanym świecie. 

Zespół Szkół gwarantuje idealne połączenie nauki z praktyką, wysoki poziom kadry nauczycielskiej oraz pomoc przy rekrutacji. Jeśli ktoś ma pytania, może zgłosić się do sekretariatu szkoły od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30 – 15:30. Tam czeka pomoc i wsparcie.

Warto zaznaczyć, że branżowa szkoła w Świebodzicach jest w pełni bezpłatna. Uczniowie również za darmo otrzymują legitymację szkolną czy zaświadczenia do ZUS, KRUS.