Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy organizuje nabór na stanowisko policjanta. Jeśli szukasz zmian w swoim dotychczasowym życiu i jesteś gotów na prawdziwe wyzwania, a także myślisz poważnie o swojej przyszłości, ta oferta może cię zainteresować. 

Nie trzeba posiadać profesjonalnej edukacji, aby wstąpić w szeregi policji. Niezależnie od wykształcenia (minimum średnie), można wstąpić do służby i nadal kontynuować edukację na wybranym przez siebie kierunku. Przełożeni postarają się dostosować grafik służby tak, aby można kontynuować naukę. 

Wstąpienie w szeregi policji to zostanie członkiem ponad 100-tysięcznej formacji, której głównym celem jest pomaganie obywatelom i dbanie o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją. Od policjantów dużo się wymaga. Trzeba być pracowitym, elastycznym i gotowym na ryzyko, jednak codzienna satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i niejednokrotnie wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy bywa bezcenna.

Ilość zarobków wynika z zajmowanego stanowiska. Na wysokość pensji mundurowego ma również wpływ wysługa lat. Warto wiedzieć, że z wynagrodzenia za pracę osoby, która nie ukończyła 26 roku życia, nie jest potrącany podatek dochodowy.

Osoby zainteresowane złożeniem dokumentów aplikacyjnych proszone są o kontakt osobisty z Zespołem Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy lub telefoniczny pod numerami telefonów 47 87 552 03 i 47 87 553 39.

Jakie dokumenty trzeba przygotować?

Pierwszym dokumentem podczas rekrutacji jest podanie o przyjęcie do służby w Policji skierowane do komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji. W podaniu trzeba podać konkretną jednostkę, do której chce się wstąpić. 

Oprócz tego potrzebny jest wypełniony kwestionariusz osobowy (tylko część A i B). Druk kwestionariusza znajduje się w każdej komendzie oraz na policyjnych stronach internetowych.

Dodatkowo należy złożyć kserokopie dokumentów (nie odpisy) potwierdzających posiadane wykształcenie oraz umiejętności oraz dowód osobisty do wglądu, a w przypadku mężczyzn książeczkę wojskową z informacją o przeniesieniu do rezerwy.

W momencie złożenia dokumentów rozpoczyna się postępowanie kwalifikacyjnei, które składa się z kilku etapów. W ich skład wchodzi badanie psychologiczne, komisja lekarska, test wiedzy, test sprawności fizycznej oraz rozmowa kwalifikacyjna. 

Gdy przejdziesz wszystkie etapy czeka na ciebie około sześciomiesięczne szkolenie zawodowe podstawowe okres próbny w oddziale prewencji Policji. 

Powodzenia!